Reklam planınızın genel hatlarını belirliyoruz :Öncelikli olarak reklam planınıza dahil olacak konu başlıklarını ve önemli noktaları genel hatlarıyla belirlemeniz ve planımızın şablonunu ortaya çıkarmamız gerekir. Bu noktada da üzerinde durmamız gereken konu başlıkları şöyle olacaktır:

Reklam kampanyaları:

Yıl içerisinde yapmayı düşündüğünüz reklam kampanyalarını hakkında genel bir plan. Bu planda yıl içerisindeki önemli günleri, kampanya ve indirim dönemlerini, sezonluk çalışmaları dahil ederek, reklam kampanyalarınızın genel hatlarını özetliyoruz.

Reklam planı açıklaması:

Bu açıklama bölümünde, yıllar içerisinde yapacağımız kampanyaların amaçlarını ve şirketinizin nasıl bir yaklaşımda bulunacağını birkaç cümle ile özetleyerek bir vizyon belirliyoruz.

Hedef kitle:

Reklam hazırlama sürecinde hedef kitle de önemli bir rol oynadığı için reklam planlarımızda ulaşacağınız hedef kitleye dair çalışmaları size sunuyoruz

Amaçlarını ve yatırım getirisi:

Reklam hazırlama sürecinde kampanyalarımızla ulaşmak istediğiniz amaçları ve bu kampanyalardan ne kadarlık bir yatırım getirisi elde etmek istediğinizi de özet bir şekilde size sunuyoruz.

Hangi kanalların kullanılacağı:

Dijital pazarlama çalışmalarında hangi kanalları kullanacağımızı da belirlemeniz ilk etapta oldukça önemlidir.